Skip to main content
ArchiwumInformacjeNewsPJPJ 2018 Wokół PJPJ2018PJ2018 EwangelizacjaWokół PJŻycie na PJ

7 dni, 570 ewangelizatorów, niezliczona ilość podniesionych na duchu – zakończyliśmy PJ 2018

By 5 sierpnia 201818 kwietnia, 2023No Comments

No i dobiegliśmy do mety! 3 intensywne dni rekolekcji i 4 dni ewangelizowania. W tym czasie przez PJ przewinęło się w sumie 570 ewangelizatorów, w tym 270 kobiet (50 sióstr zakonnych i 220 świeckich kobiet i dziewczyn) i 300 mężczyzn (60 księży i 240 świeckich oraz kleryków).

Na nscenie gościliśmy wspaniałych artystów, ciekawe osobowości i przewodników duchowych, a pod naszym namiotem schronienie przed upalnym słońcem i harmiderem festiwalu znalazło mnóstwo osób, których oczywiście nie byliśmy w stanie policzyć.

Choć pewnie największe owoce pojawią się dopiero za jakiś czas, gdy dotrą do nas świadectwa, już dziś możemy powiedzieć, że zdecydowanie warto było podjąć ten trud przygotowania PJ 2018. Setki rozmów, głębokich, szczerych i nierzadko trudnych, wiele spowiedzi, ale też mnóstwo radosnego śpiewu i tańca.

Dlaczego Przystanek Jezus to tak wspaniałe wydarzenie? – Dlatego jest taki piękny i dlatego tak wielu się nim zachwyca, i jest pewnego rodzaju znakiem dla Kościoła w Polsce? Ponieważ w centrum jes Jezus – powiedział dziś podczas Mszy ks. Artur Godnarski, organizator PJ.

Choć już zwijamy namiot i demontujemy scenę, to myślimy też o PJ 2019. Burmistrz Kostrzyna nad Odrą odwiedził nas na zakończenie festiwalu i w imieniu mieszkańców oraz własnym podziękował za naszą obecność i zaprosił nas z otwartym sercem ponownie. A zatem do zobaczenia za rok!