Skip to main content
ArchiwumInformacjeNewsPJ2018PJ2018 EwangelizacjaPJ2018 RekolekcjeŻycie na PJ

Gotowość do przemiany, cierpliwość i pokora – poranne przesłanie na dobry dzień

By 2 sierpnia 201818 kwietnia, 2023No Comments

Zaczęliśmy dziś na Przystanku Jezus tradycyjnie – Mszą świętą. Nasza wspólnota rozrasta się z dnia na dzień – dołączają kolejni ewangelizatorzy i festiwalowicze z Pol’and’Rock. To wspaniałe jak Jezus przyciąga do siebie spragnione miłości i akceptacji serca. A tu każdy może przyjść i odpocząć w Bożej obecności, nawet na leżąco, nawet na chwilę. 

Cierpliwy – to z pewnością możemy powiedzieć o Bogu i dziś w pierwszym czytaniu On nas uczy tego w słowach skierowanych do prorokach Jeremiasza. „Jeżeli naczynie, które wyrabiał, uległo zniekształceniu, jak to się zdarza z gliną w ręku garncarza, robił z niego inne naczynie” (Jr 18,4) – ta historia pokazuje też pokorę w postawie garncarza i jego gotowość do realizacji planu B, gdy plan A nie wypali. 

 W homilii bp Edward Dajczak zachęcił, by zadać sobie pytanie o to kim dla mnie jest Jezus i przestrzegał przed mówieniem o Bogu jak o swoim ziomalu.

Po Mszy ewangelizatorzy zebrali się na warsztatach z dzielenia się Ewangelią i wyruszyli na pola festiwalu Pol’and’Rock.