Skip to main content
2020 AKTUALNOŚCIAktualności 2020

Kończy się XX jubileuszowa edycja PJ, ale to nie koniec Przystanku Jezus

By 1 sierpnia 202018 kwietnia, 2023No Comments

Kończymy XX jubileuszową edycję Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus. W tym roku z powodu epidemii odbywał się on w dniach 30 lipca – 1 sierpnia w wersji online – poprzez przystankowe radio i spotkania ewangelizatorów na zoomie pod hasłem Udział w wydarzeniu zgłosiło prawie 160 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Niemiec i Irlandii.

Dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli to wydarzenie i jego szczególny klimat dzielenia się przeżyciami, świadectwami i wspomnieniami z poprzednich 19 edycji Przystanku Jezus, a także modlitwy o jedność. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wsparli organizację tego wydarzenia swoją modlitwą, zaangażowaniem i ofiarą pieniężną. W intencji wszystkich Dobroczyńców modlimy się codziennie w gronie braci ze Wspólnoty św. Tymoteusza, a w każdy czwartek w ich intencji odprawiamy Eucharystię.

Jubileuszowy Przystanek Jezus za nami, ale to nie koniec tego, do czego chcemy Was zaprosić. W nadchodzącym roku Przystanek Jezus współtworzyć będzie 2 wydarzenia ewangelizacyjne:

  1. Arena Młodych w Łodzi (18-19 lutego 2021 r.) – spotkanie młodzieży archidiecezji łódzkiej, które w poprzednim roku zgromadziło kilkanaście tysięcy młodych ludzi. Jako środowisko Przystanku Jezus zostaliśmy poproszeni przez organizatorów o przygotowanie ekip ewangelizacyjnych, które będą dzieci się Dobrą Nowiną w szczególnie wymagających miejscach i przestrzeniach tego spotkania.
  2. VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji w Łodzi pod hasłem Rewitalizacja miasta (25-27 czerwca 2021 r.) – którego tematyka poświęcona będzie ewangelizacji miasta. Ewangelizatorzy Przystanku Jezus zostali zaproszeni do udziału w Kongresie i zaangażowania się w ewangelizację podczas tego wydarzenia.

W zbliżającym się czasie będziemy przekazywać Wam więcej szczegółów i informacji na ten temat. Mamy nadzieję, że obydwa te wydarzenia będą dobrą okazją do kolejnego spotkania Przystanku Jezus i integrowania naszego środowiska.

Bądźmy w kontakcie! Módlmy się za siebie wzajemnie i nieśmy Dobrą Nowinę tam, gdzie na codzień posyła nas Jezus.

Serdecznie pozdrawiamy

Organizatorzy Przystanku Jezus – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji – Wspólnota św. Tymoteusza oraz Fundacja Pomocy Młodym – Przystanek Jezus.