Skip to main content
ArchiwumInformacjeKulturaNewsPJ

KONKURS – pierwsze miejsce – wyjazd do Francji!

By 9 grudnia 2008No Comments

Jest mi bardzo miło ogłosić dzisiaj pierwszy, ale za to jaki KONKURS!

Pierwsze siedem miejsc zostaje nagrodzonych.

Pierwsze i drugie – czterodniowy pobyt w przepięknym regionie Francji – Champanii. Podczas pobytu zostały zaplanowane następujące atrakcje:

  • Zwiedzanie szampańskich piwnic z możliwością degustacji trunków (miasto Eperney słynie z ukrytych, tajemnych piwnic wypełnionych zaskakująco różnorodnymi szampanami. Długość podziemnych korytarzy przekracza 100km, jest to więcej niż dróg w mieście).
  • Zwiedzanie zespołu klasztornego, gdzie Don Perignion dokonał odkrycia champana!
  • Spotkanie z Polonią francuską i miejscowymi chrześcijanami.
  • Zwiedzanie katedry w Reims – miejsca koronacji wszystkich królów Francji.
  • Zwiedzanie przepięknych terenów otaczających winnice Champanii wraz ze wzgórzem papieża Urbana II, gdzie do dziś stoi jego pomnik.
  • Zwiedzanie bazyliki w L`Epine.
  • Nawiedzenie miejsca upamiętniającego ofiary I wojny światowej.
  • Przejażdżka na motorze ks. Grzegorza – autora konkursu i głównego sponsora całej inicjatywy.
  • Zakupy w Cerfurze 🙂
  • Szybki kurs języka francuskiego

Pięć kolejnych miejsc na dobry początek to nagrody nowej serii wydawniczej wydawnictwa „Gaudium” – Hymn o miłości, autorstwa ks. Lucjana Szubartowskiego. Możliwe, że z upływem czasu do książek dołączą kolejni sponsorzy.

Tematyka konkursu

Przedmiotem zasadniczym konkursu jest stworzenie PLAKATU EWANGELIZACYJNEGO dla środowiska motocyklistów i młodzieży odwiedzającej zakład tatuażu. Nie interesują nas plakaty „grzeczne”, „słodkopierdzące” – rzekłbym, ale zdecydowane, konkretne, mocne w swoim wyrazie i przesłaniu, dostosowane do środowiska adresatów.

Miejscem prezentacji plakatów byłaby pracownia tatuażu, gdzie często bywają młodzi ludzie o różnych poglądach i zainteresowaniach, choć tym co ich łączy jest pasja jazdy na motocyklach.

Technika wykonania plakatu jest dowolna. Wymiary pracy: 50x70cm (wielkość średniego plakatu filmowego).

Termin zgłaszania się do konkursu: 15 stycznia 2009 na adres: A.Godnarski@tymoteusz.org.pl

Termin nadsyłania prac: 7 marca 2009r. na adres: Wspólnota św. Tymoteusza; 66-620 Gubin; skr. p. 39

Rozstrzygnięcie konkursu: 10 marca 2009r.

Termin wyjazdu do Francji osób nagrodzonych dwoma pierwszymi miejscami: maj 2009r. (cztery pełne dni pobytu, nie licząc w tym dni dojazdu i powrotu). Gwarantujemy podczas pobytu we Francji noclegi w zaprzyjaźnionej rodzinie polskiej lub francuskiej; a podstawą kuchni będą: bagietka, ślimaki, żaby, wino i oczywiście pierwszej klasy champan :))

Słów kilka o pomysłodawcach i realizatorach przedsięwzięcia

ks. Grzegorz Herman – polski ksiądz pochodzący z diecezji drohiczyńskiej a od kilku lat pracujący na misjach we Francji. Wielokrotnie bywał z nami na Przystanku Jezus, gdzie nawiązywał bardzo owocne kontakty z młodymi a w szczególności z motocyklistami. Jest bohaterem jednego z teledysków bardzo ciekawej muzy i to z głębokim przesłaniem, zespołu z Legnicy, który możesz podglądnąć na: http://fr.youtube.com/watch?v=vysi7zft2kw.

ks. Artur Godnarski – też (jeszcze polski 😉 ) ksiądz i więcej chyba pisać nie trzeba 🙂

Ogłaszając ten konkurs, mamy wiele radości w sercach i nadziei, że nasza wspólna praca przyczyni się do pobudzenia w nas wszystkich kreatywności i doda zapału do Nowej Ewangelizacji – nowej w swym zaangażowaniu, metodach i środkach wyrazu – o co apelował Jan Paweł II do nas młodych i pasterzy Kościoła.