Skip to main content
2020 AKTUALNOŚCIArchiwumNews

Ruszyła XX edycja Przystanku Jezus

By 30 lipca 202018 kwietnia, 2023No Comments

Wystartowaliśmy. 30 lipca o punktualnie o 6.00 rozpoczęliśmy transmisję online z XX jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus (PJ). W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, Przystanek Jezus odbywa się w innej niż zwykle formie. Ewangelizatorzy, którzy na przełomie lipca i sierpnia przyjeżdżali do Kostrzyna nad Odrą, by towarzyszyć młodym, biorącym udział w Pol’and’Rock Festiwal, tym razem spotykają się on-line.

 

POSŁUCHAJ TRANSMISJI

Jubileuszowy, XX Przystanek Jezus odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia pod hasłem „Jedno znaczy razem”.

Tradycyjnie w spotkaniu biorą udział członkowie grup, ruchów, stowarzyszeń i wspólnot, formujący się na co dzień w grupach przykościelnych, księża, siostry zakonne, klerycy i osoby konsekrowane, dla których ewangelizacja jest stylem życia, a także osoby pragnące dołączyć do środowisk Nowej Ewangelizacji.

Rekolekcje dla ewangelizatorów poprowadzą o. Antonello Cadedu i o. Pedro Morais ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, a konferencje formacyjne wygłosi abp Grzegorz Ryś z Łodzi.

W tym czasie wspólnie będziemy przeżywali codzienne Eucharystie wraz z homilią, adorację Najświętszego Sakramentu, uwielbienie, konferencje, otwarty mikrofon dla uczestników – specjalny czas antenowy na podzielenie się swoim doświadczeniem z poprzednich PJ czy świadectwem wiary i wywiady z zaproszonymi gośćmi.

Bądźcie z nami!