Skip to main content
PJ2022

Zapisz się na PJ 2022

By 19 maja 2022No Comments

22. EDYCJA PRZYSTANKU JEZUS

1 – 7 sierpnia 2022 r.

 

Weź udział w 22. edycji Przystanku Jezus, który w tym roku odbędzie się w dniach 1 – 7 sierpnia pod hasłem „Wszyscy jesteście braćmi” (por. Mt 23, 8). Rekolekcje dla ewangelizatorów poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ.

DLA KOGO

Do udziału w Przystanku Jezus zapraszamy osoby pełnoletnie, na codzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Jeśli spotkałeś Jezusa i odkryłeś, że On jest Chlebem Życia, który zaspokaja Twoje najskrytsze potrzeby, Przystanek Jezus to dobre miejsce dla Ciebie.

 

MIEJSCE

Tym razem z powodu zmiany lokalizacji Festiwalu Pol’And’Rock, spotkamy się w Czaplinku w województwie Zachodniopomorskim.

 

FORMA WYDARZENIA

W tym roku nasza baza będzie podzielona na 2 części:

  • DWOREK obok Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego „Dom Młodzieży” w Trzcińcu (Trzciniec 25, 78-550 Czaplinek) w odległości około 1,5 km od lotniska, na którym odbywać się będzie Festiwal Pol’and’Rock. Tutaj znajdować się będzie pole namiotowe, na którym każdy z ewangelizatorów otrzyma miejsce do rozbicia własnego namiotu. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem PJ wszyscy nocujemy w namiotach (Organizator nie wyraża zgody na prywatne załatwianie noclegów w domach, hotelach, domach zakonnych, czy plebaniach.) Istnieje także możliwość nocowania we własnym samochodzie lub kamperze na terenie wyznaczonego i ogrodzonego parkingu.
  • SZKOŁA przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym księży salezjanów – tuż obok lotniska. Tutaj przeżyjemy rekolekcje przygotowujące do ewangelizacji i stąd wychodzić będziemy na ewangelizację na Festiwal.

 

OFIARA

Od samego początku Przystanek Jezus był wydarzeniem o charakterze wolontariackim. Zarówno uczestnicy, jak i ekipa organizująca PJ nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia, a środki na organizację pochodzą od Darczyńców i ludzi dobrej woli, którym na sercu leży dobro młodych, jak również z wpłat uczestników. W tym roku ofiara na pokrycie części kosztów uczestnictwa wynosi 450 zł (studenci 400 zł).

Z ofiar tych pokryjemy koszty wyżywienia i ubezpieczenia uczestników, przygotujemy pakiet uczestnika zawierający koszulkę, identyfikator i smycz, a także zakupimy środki dezynfekcyjne, by zapewnić nasze wspólne bezpieczeństwo.

Bezzwrotny zadatek na pokrycie kosztów organizacyjnych wynosi 150 zł i należy go wpłacić na konto niezwłocznie po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Osoby, które nie dopełnią tego obowiązku w ciągu 5 dni od daty zgłoszenia, nie zostaną przyjęte, a ich miejsce zajmie inna osoba.

 

ZAPISY

Aby wziąć udział w wydarzeniu, zapisz się poprzez formularz zgłoszeniowy. Termin zapisów kończy się 10 lipca 2022. Po tym terminie nie będzie można zgłosić się do udziału w Przystanku Jezu i tylko osoby, które do 10 lipca prześlą skan listu polecającego i wpłacą zadatek na pokrycie kosztów organizacyjnych, będą mogły wziąć udział w wydarzeniu.

 

ORGANIZATOR

Organizatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej EwangelizacjiWspólnota św. Tymoteusza z siedzibą w Porszewice 24C; 95-200 Pabianice; (woj. łódzkie); NIP: 926-14-34-191; REGON: 970647437; KRS: 0000059009.

 

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

 

Czekamy na Ciebie.

Do zobaczenia na Przystanku Jezus!