Skip to main content
ArchiwumInformacjeMuzaNewsPJPJ 2018 Wokół PJPJ2018Życie na PJ

Wieczór w rytmie reggae

By 4 sierpnia 201818 kwietnia, 2023No Comments

Choć wieczorem temperatura spadła, to w namiocie PJ w piątkowy wieczór wciąż można było poczuć się jak na Jamajce. A to za sprawą muzyki Maleo Reggae Rockers. Muzycy najpierw wystąpili z wokalistkami: Mariką, Kasią Malejonek, Anną Szafraniec i Aleksandrą Nowak z zespołu „Dziewczyny” i Basią Pospieszalską oraz raperkami Gonix, Dorą i Falą, które zaśpiewały piosenki z płyty „Panny Wyklęte” i „Panny sprawiedliwe wśród narodów”. 

Połączenie siły i wrażliwości tych kobiet było nie tylko wyrazem ich charyzmy, ale też niesamowitym świadectwem dla dziewczyn zgromadzonych w namiocie PJ, że niezależnie od czasów, w jakich przyszło nam żyć, cnota męstwa jest skarbem nie tylko na wagę przysłowiowego złota, ale bardzo realnie – na wagę życia ludzkiego. W czasach komunizmu – dosłownie, a dziś? Siostry, córki, żony, singielki, matki też przecież stają w obliczu wyzwań, takich, jak zaufanie Bogu, realizowanie marzeń, bycie sobą–nieidealną, czy wydawanie na świat dzieci. 

Po zmroku Maleo Reggae Rockers rozbujali publiczność takimi hitami jak „Dzikie serce”, „Raise up” czy „Alibi”. Nie zabrakło oczywiście Dobrej Nowiny o Jezusie. Maleo wspomniał też o wyprawie na Mont Blanc, z której właśnie wrócił. Zabrał na tę górę dwie kamienne tablice. Opowiedział nam o tym, że zapisane na nich 10 przykazań to nie nakazy czy zakazy ale instrukcja dobrego życia.