Skip to main content
PJ 2018 Wokół PJ

Wytrwale towarzyszymy młodym, by wzrastali – wesprzyj naszą misję.

By 4 lipca 201818 kwietnia, 2023No Comments

Przystanek Jezus to chrześcijańska inicjatywa od niemal 20 lat organizowana w trakcie trwania Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock Festival). Co roku ponad 500 ewangelizatorów czeka z otwartymi sercami na tych, którzy potrzebują wsparcia.

Na przełomie lipca i sierpnia do Kostrzyna nad Odrą przyjeżdża mnóstwo młodych, zagubionych ludzi, którym nikt dotychczas nie podał pomocnej dłoni. My, ludzie dobrej woli związani ze wspólnotą świętego Tymoteusza, właśnie ku nim chcemy skierować Boże Słowo i ludzką pomoc. Co roku z oferty Przystanku Jezus korzysta ponad pół miliona młodych osób.

Wolontariuszy jest wielu, ale same chęci nie wystarczą do organizacji kilkudniowego przedsięwzięcia o takiej skali. Organizacja wydarzeń scenicznych, budowa infrastruktury oraz konieczność zapewnienia wsparcia dla ewangelizatorów wymaga nakładu dużych środków finansowych.

PRZEJDŹ DO STRONY KAMPANII

 

Jako chrześcijanie otrzymaliśmy kiedyś pomoc w Kościele, ale wiemy, że nie każdy w życiu miał szansę tego doświadczyć. Dobrze wiemy, jak to jest mieć poważne problemy i chcieć poddać się bez walki. Dla nas motywacją do zmiany na lepsze była właśnie wiara, która zasiała w naszych sercach niegasnącą nadzieję.

Chcemy to samo podarować młodym ludziom przyjeżdżającym na festiwal do Kostrzyna nad Odrą. Z doświadczenia wiemy, że często ludzie ci przyjeżdżają tutaj, by zapomnieć o problemach, zabić w sobie poczucie samotności i wtopić się w tłum bawiących się ludzi.