Skip to main content
ArchiwumKulturaNews

JEZUS DROGĄ!!!

By 29 maja 2009No Comments

Niewielka malownicza miejscowość, na zachodzie Polski, otoczona bujnymi lasami, to tam mieliśmy niewątpliwą przyjemność prowadzić rekolekcje dla przyszłych gajowych. W Technikum Leśnym w Rogozińcu spotkaliśmy niezwykle otwartą i chcącą słuchać Ewangelii młodzież.

dsc085682dsc08684dsc085602

Czasami byliśmy aż zadziwieni ciszą jaka panowała na hali sportowej, która wraz z boiskiem szkolnym była miejscem spotkań. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, bo spotkania rekolekcyjne obejmowały zaledwie dwa dni, jednak kiedy serce człowieka jest otwarte Pan Jezus po prostu przychodzi i już w pierwszym dniu dało wyczuć się atmosferę zainteresowania i wsłuchania się w Słowo Boże.

dsc08692dsc08716dsc08709

To spotkanie pokazało nam jak ważną rolę odgrywa proste bycie z młodymi ludźmi, dzielenie z nimi czasu, zobaczyliśmy jak uganianie się kilkunastu chłopaków za skórzanym balonem może niesamowicie zmniejszyć dystans i wzbudzić zaufanie między nami. I kiedy odkrywamy, że mamy podobne zainteresowania, lubimy te same rzeczy, przechodziliśmy tę samą drogę sukcesów i porażek, to świadectwo spotkania z Jezusem staje się bardziej wiarygodne.

W drugim dniu rekolekcji byliśmy pewni że wśród tych młodocianych leśników Jezus zyskał kilku Swoich fanów, albowiem co jakiś czas to z internatowych okien, to z boiska szkolnego dało słyszeć się okrzyki – JEZUS DROGĄ.

Rekolekcje w Rogozińcu odbyły się  w dniach 26 – 27. 05. 2009

Grzegorz Supeł