Skip to main content
PJ2022

„Aby byli jedno” – hasło tegorocznego Przystanku Jezus

By 17 kwietnia 202318 kwietnia, 2023No Comments

Kochani ewangelizatorzy, rozpoczęliśmy przygotowania do 23. edycji Przystanku Jezus, która odbędzie się w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Trzcińcu (obok Czaplinka) w dniach 31 lipca – 5 sierpnia 2023 r. Za nami bardzo owocne spotkania, o których chcemy Wam opowiedzieć.

Nie mogliśmy zacząć przygotowań inaczej, jak od spotkania z nowym ordynariuszem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp. Zbigniewem Zielińskim i uzyskania zgody i błogosławieństwa na przeprowadzenie inicjatywy ewangelizacyjnej na tym terenie. Ksiądz Biskup jest żywo zainteresowany Przystankiem Jezus i razem z nami brał udział w ponad dwugodzinnym roboczym spotkaniu, w czasie którego omawialiśmy plany i wizję tegorocznej edycji. Zapowiedział również, że będzie z nami w czasie PJ tak często, jak będzie to możliwe i będzie towarzyszył naszej posłudze. W spotkaniu uczestniczył także nasz przystankowy Ojciec bp Edward Dajczak, w którym mimo przejścia na emeryturę nie zgasł zapał do misji i miłość do młodych. Bp Edward obiecał poprowadzić rekolekcje dla ewangelizatorów. Myślą przewodnią będą słowa z Ewangelii wg św Jana: „Aby byli jedno” (por J 17, 22).

Po spotkaniu i wspólnej modlitwie za Przystanek Jezus ruszyliśmy w dalszą drogę, tym razem na spotkanie z Burmistrzem Czaplinka Panem Marcinem Naruszewiczem. W serdecznej rozmowie podsumowaliśmy ubiegłoroczne wydarzenie i rozmawialiśmy o wnioskach na ten rok. Na razie w dużym sekrecie możemy powiedzieć, że PJ będzie w tym roku obecny nie tylko w Ośrodku Salezjańskim w Trzcińcu, ale także w centrum Czaplinka, by i tam dzielić się Ewangelią o miłosiernej miłości Boga. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za otwartość i konkretną pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia, a także za zrozumienie, jak ważne jest dzielenie się Dobrem, które przemienia życie człowieka na lepsze.

Wprost z Urzędu Miasta pojechaliśmy do Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, gdzie będzie zlokalizowana nasza baza. Księża Salezjanie, jak zawsze otwarci i chętni do współpracy na rzecz młodych nie byliby sobą, gdyby wypuścili nas bez kawy i tortu 🙂 Wspólnie dokonaliśmy wizji lokalnej i uzgodnień, co do rozmieszczenia naszego zaplecza. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zarówno część noclegowa, jak i ewangelizacyjna bazy będzie zlokalizowana przy lotnisku – wszystko w jednym miejscu, co da nam więcej czasu na towarzyszenie uczestnikom Festiwalu.

W najbliższych tygodniach uruchomimy dla Was formularz zgłoszeniowy, a póki co, zapraszamy do gorącej i wytrwałej modlitwy w intencji osób, do których zostaniemy posłani, a także za ewangelizatorów i całą ekipę oraz o błogosławieństwo z załatwieniu wszystkich spraw formalnych i finansowych tegorocznej edycji.

Trzymajcie się!