Skip to main content
ArchiwumNewsPJ 2018 Wokół PJPJ2018 Ewangelizacja

Czas intensywnych i dobrych spotkań

By 5 sierpnia 201718 kwietnia, 2023No Comments

Sobota na Przystanku Jezus zawsze jest bardzo aktywnym dniem. Tak jest i dzisiaj. Wszyscy pełni zapału, choć niewyspani i zmęczeni hałasem, rozpoczęli dzień Jutrznią. W krótkim słowie Ks. Artur Godnarski przypomniał ewangelizatorom, żeby nie podważali swojego powołania. Jak powiedział: „Siostry i Bracia, miejmy świadomość tego Słowa, które Pan nam daje z samego rana. W posłudze ewangelizacyjnej, w twoim zatrzymaniu się przed Panem w Najświętszym Sakramencie pamiętaj o tym koniecznym twoim wysiłku – do umocnienia się w twoim powołaniu. Popatrz jakie ono jest piękne! Czy jest to powołanie do małżeństwa, które objawia światu miłość mężczyzny do kobiety, która staje się płodna, która nie jest egoistyczna, która nie jest skupiona na doznaniu. Bo miłość pragnie obdarowywać. Popatrz jak piękne jest twoje powołanie jako siostry zakonnej, która stajesz się tak czytelnym znakiem dla tych wielu młodych ludzi, którzy widząc twój strój przychodzą i zadają pytanie jak to możliwe, że nie zwiędłaś nie mając faceta? Jak to się dzieje, że jesteś radosna/ Skąd  tobie en entuzjazm? Twoje powołanie do życia radami ewangelicznymi budzi w sercach napotykanych ludzi pytania. Zobacz jak piękne jest twoje powołanie do służby kapłańskiej, gdzie możesz doświadczać niezwykłej radości, kiedy wyciągasz soje ręce a chleb staje się ciałem a wino staje się krwią. Kiedy wyciągasz swoje ręce nad człowiekiem pobitym przez grzech i przez prostą, skierowaną do Boga prośbę modlitwy rozgrzeszenia doświadczasz jak człowiek odzyskuje wolność.  Jak możesz widzieć, gdy święta krew Chrystusa Pana obmywa go z grzechów. Popatrz jak piękne twoje powołane do życia we wspólnocie, gdzie inni patrząc i widząc jak wzajemnie się miłujemy mówią „ja tęsknię za takim życiem”. Dlatego bracia i siostry, podnieśmy głowy nie zadzierając nosa. Świadomi Bożego obdarowania jesteśmy winni radość, którą przynosi życie Ewangelią. Nie jesteśmy siewcami spustoszenia, nie jesteśmy siewcami grozy, nie jesteśmy siewcami straszenia ale jesteśmy siewcami Dobrej Nowiny, która w Jezusie Chrystusie jest wspaniałą obietnicą dla każdego! Bez wyjątku!to powołanie daje nam Pan w sakramencie chrztu i Pan nas umacnia„.

Po porannej modlitwie ewangelizatorzy pełni radości wyruszyli w pole. Tam mieli ręce pełne pracy. Niektórzy nie musieli nawet wychodzić w Pole Woodstock – pod namiotem Przystanku Jezus znalazło się mnóstwo osób zainteresowanych rozmowami.

Na odwiedzających Przystanek Jezus czekają między innymi koncerty zespołów  „Jadah”, „Malchus”, „Cor ad Cor”. Gościem specjalnym będzie mec. Krzysztof Wąsowski, zaś o 16.00 będzie można zadawać pytania w ramach cyklu „Zagnij księdza”. Nocnych marków czeka kino o północy  i projekcja filmu „Czarne lustro”. Najważniejszym punktem dnia będzie Eucharystia z uwielbieniem o 21.00 – zapraszamy do naszego namiotu jak i do wspólnego przeżywania tego czasu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=8gmvUKjuX6k[/embedyt]