Skip to main content
ArchiwumNews

Towarzyszyć odchodzącym…

By 5 stycznia 2010No Comments

Dopóki jest się młodym, nie myśli się o śmierci, bo to jeszcze daleka perspektywa. Kiedy jednak dotyka nas doświadczenie śmierci bliskich, jest nam trudno się rozstać i coraz bardziej nabiera się życiowej perspektywy wieczności.

Ostatnie tygodnie prowokują nas w sposób szczególny do zatrzymywani się nad tą rzeczywistością. Tuż przed świętami tragiczna śmierć rodzeństwa kl. Maćka Ch. – Oli i Michała a teraz taty naszego perkusjonalisty z przystankowego zespołu – Radka Szwarca.

Wraz z ks. Tomaszem i pozostałymi braćmi ze Wspólnoty, staramy się Wam w takich szczególnych momentach towarzyszyć w miarę możliwości. To nie tylko ludzka solidarność, ale przeżywanie rzeczywistości wiary na poziomie konkretu.

Dzisiaj w dniu pogrzebu Taty Radka, pamiętamy w modlitwie tu w Domu Wspólnoty a w Warszawie w naszym imieniu jest ks. Tomasz, by przedłużyć naszą obecność i czynić ją praktyczną.

Dziękujemy Ci Radku, za Twoją służbę dla nas wszystkich w ramach Przystanku Jezus i zapewniamy o modlitwie szczególnie w tych dniach.

ks. Artur Godnarski